03 lutego 2020

Altea, La villajoyosa - Hiszpańskie Santorini i Positano | Erasmus


Costa Blanca- ma do zaoferowania bardzo dużo przeróżnych miejsc i atrakcji. Osobiście się o tym przekonałam w niecały tydzień pobytu w Hiszpanii. W połowie stycznia przyleciałam do Alicante na program Erasmus + i aż do czerwca będę tutaj chodzić na studia. Przez najbliższe pół roku będzie tutaj sporo Hiszpańskich miasteczek, miejsc, tipów oraz sporo informacji o samym Erasmusie! Wyczekujcie szczegółowych informacji o Alicante oraz o Walencji (Julia jest w Alicante, a Natalia w Walencji).

Alicante jest położone w bardzo korzystnej lokalizacji, wokół miasta jest wiele różnych miasteczek. Jadąc do jednego, można zahaczyć przy okazji o kolejne miejsca. Dojazd do pobliskich miast jest bardzo łatwy- wystarczy wsiąść w tramwaj i wysiąść na wyznaczonej stacji- wszystko jest ładnie opisane. Podczas tej wycieczki zrobiłam w sumie 3 trasy: z Alicante do La Villa Joyosa, z La Villa Joyosa do Alteii i ostatecznie powrót z Alteii do Alicante- całość wyniosła mnie 12euro.
(polecam tę aplikację)

Altea to miasteczko, które przypomina Santorini. Cudowne białe, jasne budynki poustawiane blisko siebie z ogromną ilością schodów. Bardzo, bardzo klimatyczne miejsce.
La Villa Joyosa- miejscowość z przepiękną plażą otoczoną kolorowymi domkami niczym Włoskie Positano. Te budynki robią ogromne wrażenie!

LA VILLA JOYOSA

ALTEA


Kurtka - shein // spodnie i torebka - primark // bluzka - zara // buty- adidas

4 komentarze:

 1. Przepiękne miejsce i śliczne zdjęcia! ♥ Ja byłam w Hiszpanii w październiku, ale w Lloret de Mar
  Pozdrawiam!

  zofia-adam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale pięknie tam *.*
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku, przepiękne miejsce!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękujemy za każdy komentarz i obserwacje! To Nas motywuję!
♥ Zostawcie Linka do waszego bloga, na pewno zajrzymy!

- Weryfikacja obrazkowa wyłączona