11 maja 2020

Real Alcazar of Seville


Jeden z ważniejszy i najpiękniejszych punktów na mapie w Sewilli. Zespół pałacowy Alkazar w Sewilli został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1987 roku.
To tutaj Krzysztof Kolumb był przyjęty zaraz po jego podróży do Ameryki. Alkazar był również wykorzystywany jako tło filmowe w serialu “Gra o Tron” - coś dla fanów. W całym zespole przeważa styl mudéjar - który łączy elementy charakterystyczne dla islamu oraz chrześcijaństwa. Bogato zdobione ściany i sufity pełne geometrycznych wzorów znajdziecie prawie w każdym pomieszczeniu. Cały kompleks jest bardzo rozbudowany i ogromny licząc przepiękne ogrody, lecz najbardziej popularnymi punktami są: Pałac Króla Pedro (Palacio del Rey Don Pedro) i Dziedziniec Dziewic (Patio de las Doncellas). Według nas ogrody robią największe wrażenie. Są ogromne a ich widok jest nie do opisania, trzeba je zobaczyć na własne oczy!

Bilety można kupić online, aby uniknąć kolejek. Bilety są na określoną godzinę i nie ma limitu czasowego ile możecie być na terenie obiektu. Czas zwiedzania to około 2/3 godziny. A cena biletu to 4EUR. Podziwiajcie zdjęcia.

Oficjalna strona Alcazaru: https://alcazar.nomadgarden.org/
Mapka Alcazar:

4 komentarze:

 1. O Jezu Święty, to ósme zdjęcie (budynek od środka) to c u d o ajajaj. Piękne miejsce i dziękuję za powtórkę z historii hehe

  Pozdrawiam!
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko jaka wielka monstera ! 4 zdjęcie od góry masakra jakbym tam była na pewno bym ,,pożyczyła sobie szczepkę. Właśnie uwielbiam takie miejsca za ten klimat i tą przepiękną roślinność <3
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże jak tam pięknie *.*

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. To miejsce jest takie piękne, muszę je kiedyś koniecznie odwiedzić!
  Buziaki, mój blog♥

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękujemy za każdy komentarz i obserwacje! To Nas motywuję!
♥ Zostawcie Linka do waszego bloga, na pewno zajrzymy!

- Weryfikacja obrazkowa wyłączona